Filmfest Staré Město

1505756966.jpg

18/09/2017

Jeseníky Film Office Vás zve na FILMFEST STARÉ MĚSTO, který proběhne 6.- 8. října ve Starém Městě pod Sněžníkem. Jedná se o filmovou přehlídku děl, které jsou historicky i lokačně spjaty s regionem Severní Moravy, především pak Staroměstska. Dramaturgicky je festival zaměřen na filmové příběhy, které reflektují na válečné a poválečné události, jejichž expozice je v kraji zřetelná doposud. V rámci festivalu vystoupí herec a zpěvák Jiří Schmitzer, kterého stejně jako bratry Václava a Jana Neckářovi považujeme za excelentní a vzácné hosty, s nimiž se bude moci staroměstské publikum setkat. Dorazí také herec a režisér Miroslav Krobot a v plánu máme i další překvapení. Festivalem provází ředitel Moravského divadla v Olomouci, pan Pavel Hekela. Součástí celé akce budou mimo jiné besedy se zástupci sudetských Němců, polské delegace, historiky a politology. Projekci filmů máme z převážné většiny jako Noc v kině Sněžník formou nočního proudu, během kterého bude zajištěno divákům občerstvení (grog a jiné pochutiny).

Garantem vnějších vztahů je paní Lenka Dusová, ředitelka Jeseníky Film Office. Jeseníky Film Office stála u mnohých filmů, např. Alois Nebel, Krásno, Díra u Hanušovic Miluji tě modře, či nově připravovaný snímek režiséra Miroslava Krobota Kvarteto.

Posíláme vám rozhovor s ředitelem Filmového studia, kameramanem a režisérem panem Janem Bartoněm, který je spoluautorem myšlenky staroměstského FILMFESTU a je rovněž garantem programu.

https://filmfeststaremesto.cz/press.php

Mohlo by vás zajímat, že v objektu "359" bude instalována výstava "Jak se dělal film a televizní zpravodajství". V sekci televizní zpravodajství nabídneme kompletní ukázky kamer a technologií od vzniku tzv. Krajských redakcí Československé televize v Olomouci a později v Šumperku. K vidění budou kamery AK16, které jako první přinášely obrazové zpravodajství z kraje, ale i novější kamery Bolex RX16, elektronické kamery Ikegamy, Sony Betacam SP, které byly nasazeny v krajských redakcích. K vidění budou 16 mm dvoupásové formáty, včetně originálních výrobních příkazů Československé televize. Výstava se dotkne i práce zpravodajství Českého rozhlasu v Olomouci, k vidění budou přenosné magnetofony Nagra a Uher. Součástí výstavy bude i krátká beseda s panem kameramanem Janem Bartoněm, který pod Šumperskou redakcí televizních novin do kraje vyjížděl. Další část výstavy věnujeme ukázce předlistopadové filmové tvorby na Staroměstsku a cestě filmových děl do kin.

Garanty FIMFESTU jsou:

Mgr. Pavel Hekela - odborný garant a moderátor

Jan Bartoň - garant programu

Alena Windová - garant realizace

Lenka Dusová - garant vnějších vztahů

Jiří Kamp - starosta města Staré Město

Hlavními partnery jsou: město Staré Město, Olomoucký kraj, Jeseníky Film Office, Filmové studio Olomouc, Holba, České dráhy a další.

Přijeďte s námi strávit fantastický víkend do hor, Starého Města, zavzpomínat nad krásami televizního zpravodajství z této oblasti, dotknout se citlivých historických milníků a užít si třeba koncert Jirky Schmitzer.

 

 

Kontakt:

Lenka Dusová
Jeseníky Film Office
Mob: 608 119 093

Fotogalerie

Filmfest Staré Město Filmfest Staré Město

Archiv novinek