Jesenický Hollywood znovu v akci

1506847418.png

01/10/2017

Jesenický Hollywood znovu v akci

Regionální filmová kancelář Jeseníky Film Office spolupracuje na dalším filmu, který se natáčí v Olomouckém kraji. Poté, co se spolupodílela na výrobě filmů Krásno, Díra u Hanušovic nebo Rudý kapitán teď asistuje filmařům u historického snímku „Poslední útěk“. Jeho výrobu v koprodukci s Českou televizí mají na starost přímo lidé ze Šumperka, režie se ujal Lubomír Hlavsa, hlavní producentkou filmu je jeho manželka Iva (Vistafilm s.r.o.) a šéfovou produkce je pražská manažerka Miroslava Adamová („Partička“, Divadlo „Verze“), která pochází z Velkých Losin a v minulosti začínala jako redaktorka  vysílání šumperského Studia S.

Hlavní roli filosofa a teologa Jeronýma Pražského přijal populární herec Ondřej Vetchý. Ve filmu se představí také Jitka Čvančarová, Petr Kostka, Alois Švehlík, Vladimír Kratina, Václav Vydra a mnoho dalších známých herců. Do role Jana Husa se vrátí Vladimír Javorský („Jan Hus – cesta bez návratu“ z r. 2015). Ve filmu se objeví i ředitel šumperského divadla Matěj Kašík v roli Jindřicha z Dubé. Ze Šumperka pak pochází i většina natáčecího štábu včetně hlavního kameramana Miroslava Kousala.

„Pro natáčení v Olomouckém kraji se filmaři rozhodli kvůli vhodným exteriérům i interiérům. Bude se natáčet např. na hradě Helfštýně, u Katedrály Sv. Václava a ve Zdíkovském paláci v Olomouci, také v Šumperku v interiéru klášterního kostela. První klapka padla už 19. července a s koncem natáčení počítá produkce v první polovině října tohoto roku,“ prozradila ředitelka Jeseníky Film Office Lenka Dusová.

Film vzniká za podpory Olomouckého kraje a Magistrátu města Olomouc.

Archiv novinek