O nás

 

Regionální filmová kancelář Jeseníky Film Office (JFO) je projektem organizace destinačního managementu Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. Cílem aktivit JFO je propagovat region prostřednictvím filmu a asistovat filmovým produkcím při vyhledávání lokací a při zabezpečení možností natáčení na území Jeseníků, kde se nachází chráněná krajinná oblast.

Partnery JFO jsou členové Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu, mezi které patří bezmála stovka subjektů veřejné správy (obce, muzea), soukromého sektoru (podnikatelé cestovního ruchu, provozovatelé restauračních a ubytovacích zařízení, lázně, majitelé zámků) i neziskového sektoru (sportovní organizace, občanská sdružení).

    

 

Regionální filmová kancelář JFO spolupracuje s národní Czech Film Commission, která podporuje a propaguje audiovizuální produkci v České republice a zároveň poskytuje filmovým producentům informace a rady pro bezproblémové natáčení. Kancelář byla založena v roce 2004 a v roce 2013 se stala součástí příspěvkové organizace ministerstva kultury Národního filmového archivu. Je členem mezinárodních asociací European Film Commissions Network (EUFCN) a Association of Film Commissioners International (AFCI).  

 

 

JFO získala titul Film Friendly za rok 2014.

 

Regionální kacelář JFO zabezpečuje asistenci filmařů v celém Olomouckém kraji.